ماجرای خانم صفایی معلم باصفای آستارایی

ماجرای خانم صفایی معلم باصفای آستارایی
معلمی در آموزش های مجازی به دانش آموزانش، به جای کلمه «آنلاین» از «آیلاند» استفاده کرده بود.همین موضوع بازیچه دست برخی از هنرمندان و بلاگرها شد و دابسمش های زیادی نیز ساختند.خبر اخراج این معلم هم منتشر شد که وزیر آموزش و پرورش تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری شبستان، «آیلاند» کلمه ای که این روزها در شبکه های اجتماعی بسیار به گوش شنیده اید. دابسمش های مختلف هم ساخته شد و بازنشر شد برخی ها خندیدند و برخی ها بغض کردند.

 ماجرا از آن قرار بود که یک معلمی در آموزش های مجازی به دانش آموزانش، به جای کلمه «آنلاین» از «آیلاند» استفاده کرده بود و این صوت در شبکه مجازی منتشر و بازنشر شد.  همین موضوع بازیچه دست برخی از هنرمندان و بلاگرها شد و دابسمش های زیادی نیز ساختند.

کامنت های زیادی زیر این دابسمش های گذاشته شد، برخی ها خندیدند، تحقیر و مسخره کردند و برخی از این تحقیر و مسخره گلایه کردند و گفتند در این شرایط بحرانی که برخی از مسئولین «آنلاین» نیستند یک معلم عاشق آموزش، «آیلاند» است.

 پس از پخش دابسمش های گسترده درباره این موضوع، در شبکه های اجتماعی خبر اخراج این معلم منتشر شد.

 اما این خبر واکنش آموزش و پرورش  استان گیلان را در بر داشت. در همین ارتباط، «نادر جهان آرای» در خصوص خانم «صفایی» معلم خوشنام و شیرین زبان آستارایی اظهار کرد: این معلم وظیفه شناس با وجود 67 سال سن و با گذشت 17 سال از بازنشستگی؛ با وظیفه شناسی و خستگی ناپذیری تحسین برانگیزی همچنان عرصه آموزش را خالی نکرده و نسبت به آینده کودکان شهر و کشورش بی تفاوت نیست و آموزش و پرورش استان همواره از زحمات و تلاش های معلمان استان به ویژه خانم صفایی تقدیر و تشکر کرد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان جزییاتی پیرامون سوابق آشنایی خود با خانواده و شخص این همکار خوشنام و صدیق گفت:«خانم صفایی که خود نیز فرزند یکی از فرهنگیان  خوشنام آستارایی هستند؛ بعد از  سی سال تدریس در مدارس دولتی، اکنون برای هفدهمین سال  متوالی است که راضی به دور ماندن از کسوت شریف معلمی نشده و همچنان به عنوان معلم پایه ششم دریکی از مدارس غیر دولتی شهر آستارا مشغول خدمت است.
 
جهان آرای ادامه داد: ایشان همچنان در این کسوت مشغول تداوم خدمت هستند و ما و همه همکارانمان با نهایت افتخار از وجود ایشان در کلاس های درس بهره مند هستیم.
 

وی افزود: فرهنگیان و مردم این شهر خاطرات بسیاری از تدریس منحصربفرد و خلق نیکوی خانم صفایی دارند و تعداد زیاد تقدیرنامه هایی که وی چه در دوران خدمت رسمی و چه در دوران بازنشستگی دریافت کرده (از جمله انتخاب ایشان به عنوان یکی از معلمان نمونه شهرستان آستارا در سال گذشته تحصیلی) گویای میزان کارآمدی و حسن سلوک ایشان در کسوت معلمی است.
 
همچنین وزیر آموزش و پرورش نیز در صفحه شخصی خود در توییتر تاکید بر عدم اخراج این معلم تاکید کرده است.

 
«محسن حاجی میرزایی»؛ وزیر آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود درتوئیتر در اینباره نوشت: «‌وقتی می‌گوییم آموزش هیچگاه تعطیل نمی‌شود، به اعتبار معلمان فداکار و مسئولیت‌پذیری می‌گوییم که این روزها با کمترین امکانات چراغ آموزش را از خانه‌هایشان روشن نگه داشته‌اند. پ.ن. شایعات درباره برخورد با #معلم_مهربان_آستارایی صحت ندارد.»

 
به هر روی، تمام مردم کشور در یک شرایط بحرانی قرار دارند و با مشکلات ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند. در این بین که برخی از معلم ها در  خانه نیز مسئولیت آموزش دانش آموزان را برعهده دارند. نیک است همراه و همدل باشیم و از این قشر زحمت حمایت کنیم.
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۲,۲۸۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید