۵ قانون طلایی برای کسب ثروت از سهم‌های کوچک در بورس

۵ قانون طلایی برای کسب ثروت از سهم‌های کوچک در بورس
زمانی که در بازار سرمایه فعال هستید و مایلید سهم های کاملی از یک شرکت را خریداری کنید اما پول کافی برای این کار را ندارید، چه می کنید؟ بهتر است به همان مقدار اندک بسنده کرده و خرید سهم را انجام دهید.
 
به گزارش سایت طلا به نقل از وب‌سایت پست دیسپچ، مزیت سرمایه گذاری جدید در بازار سرمایه بر کسی پوشیده نیست. اما اینکه بتوانید یک سبد متنوع از سهم های مختلف را خریداری کنید به پول زیادی نیاز دارد. می توان با مبالغ اندک‌تر نیز وارد بازار سرمایه شد و از آن ثروت بدست آورد. برای این کار باید با روش هایی آشنا شوید که بتواند تاثیری دوچندان از دارایی اولیه و اندک شما بر سودآوری پایانی سهام‌تان بگذارد. 
 
در این مطلب به ۵ قانون مهم و طلایی برای استفاده در مورد سهام کوچک شما در بازار سرمایه و کسب ثروت مناسب از آن، اشاره شده است. 
 
۱. هدف داشته باشید
 
داشتن یک هدف، تمرکز کاری شما را بهبود بخشیده، تعهد شما را تقویت می کند و به شما این امکان را می دهد که میزان پیشرفت خود را بسنجید. در عین حال، باید در تعیین هدف دقت کنید. اگر هدف خود را خیلی بالا یا خیلی پایین در نظر بگیرید، میزان چالش شما نیز بسیار زیاد یا بسیار اندک خواهد بود. بهعنوان مثال، اگر هفتگی ۵ دلار خرج می کنید، هدف پس از انداز هفتگی یک دلار، زیاد است. در نتیجه پیشرفت کافی نمی بینید و انگیزه خود را از دست می دهید. 
 
بهتر است بجای یک دلار، پس از انداز هفتگی ۰.۲۵ دلار را امتحان کنید. با این برنامه، در حدود دو سال بیش از ۱۰۰ دلار پس از انداز کرده اید. 
 
۲. سازگار باشید
 
منتظر شکست های مالی دیگران، چکی از سوی پدرتان برای کادوی تولد یا بازپرداخت مالیات نباشید تا خرید سهام را با آن انجام دهید. بهتر است بجای این کار،‌ به طور مداوم بخش اندکی از هزینه هفتگی خود را پس از انداز کنید.  به این ترتیب شما به چیزی وابسته نیستید. اگر این وابستگی وجود داشته باشد و مبلغ مورد انتظار شما نیز بدست شما نیاید،‌ هم زمان را از دست داده و هم چیزی بدست نیاورده اید. 
 
۳. بخرید و نگه دارید
 
اگر زمان بندی مناسب در بازار را بشناسید می دانید که هنگامی که بازار نزولی است باید سهم های مدنظر خود را بخرید و در زمان صعود بازار،‌ بفروشید. اما واقعیت این است که بسیاری از سرمایه گذاران تازه‌کار دقیقا برعکس این کار را انجام می دهند. چون مبلغ اولیه شما اندک است، حتی کوچکترین ضررها نیز می تواند تاثیر زیادی بر سبد دارایی شما بگذارد، پس دقت کنید. 
 
۴. هزینه ها و دلایل آن را بشناسید
 
جزئیات حساب خود و مدیریت آن را دقیقا بشناسید. هزینه های بازرگانی بازده سرمایه گذاری شما را کاهش می دهد اما این هزینه ها لزوما چیز بدی نیست. مدل معاملات بدون هزینه در واقع می تواند شما را تشویق به تجارت بیشتر از حد مورد نیاز خود کند. این کار می تواند بازده شما را با گذشت زمان کاهش دهد.
 
۵. مبانی سرمایه‌گذاری را بخوبی بیاموزید
 
همزمان که در حال خریداری سهم در سبد سرمایه خود هستید از مطالعه اصول سرمایه گذاری غافل نشوید. طبقات دارایی، نحوه رفتار در بازار سهام، تنوع سازی در پرتفوی، تخصیص دارایی و متعادل سازی را بخوبی یاد بگیرید. این کار می تواند کمک شایانی در سودآوری هر چه بیشتر به شما بکند. 
 
مهمتر از همه اینکه،  در این بازار بمانید و حضورتان طولانی مدت باشد. 
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۵
سایت طلا |
تعداد بازدید : ۱,۷۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید