​سن و مشکلات حافظه-فیلم

​سن و مشکلات حافظه-فیلم
در گفتگوی برنامه زنده صفحه اینستاگرام صندوق بازنشستگی کشوری که روز چهارشنبه 11 تیر ماه با حضور دکتر پریوش خدرزاده متخصص اعصاب و روان، عضو انجمن آلزایمر و انجمن روانپزشکان ایران، مسائل و مطالب مختلفی درباره مشکلات حافظه با افزایش سن مطرح شد.
 
خدرزاده  در خصوص باورهای غلطی که در مورد افزایش سن و کاهش حافظه وجود دارد، گفت: مردم به غلط فکر می کنند که با افزایش سن دیگر توانایی یادگیری ندارند و قدرت حافظه نیز کاهش پیدا می کند درصورتی که توانایی که با سن تغییر می کند این است که طول می کشد که باد بگیرند وبخاطر بیاورند ودر حقیقت این اهسته شدن روند فکری را با مشکل حافظه اشتباه می گیرند.

 

خدرزاده در خصوص پیشگیری از بیماری آلزایمرگفت: متاسفانه هنوز درمان قطعی و کاملی برای این بیماری وجود ندارد، ولی درمان های کمک کننده باعث می شود کیفیت زندگی افراد مبتلا بهتر شود.

 

وی اظهار داشت: با انجام مرتب تمرین های ورزشی و هوازی، عدم مصرف دخانیات ، تغذیه صحیح و کنترل قند و فشار خون می توان از ابتلا به بیماری آلزایمرپیشگیری کرد. همچنین یادگیری مهارت های جدید مثل موسیقی، زبان جدید وحفظ روابط اجتماعی به دلیل کاهش استرس و ایجاد نشاط باعث تقویت ذهن افراد می شود.

 

خدرزاده در ادامه به سوالات بازنشستگان از قبیل مشغله زیاد، استرس و اضطراب و تاثیر آن بر فراموشی، راه های پیشگیری از آلزایمر، سن ابتلا، فراموشی کلمات و لغات و موروثی بودن این بیماری پاسخ داد. در انتهای صفحه فیلم کامل این مصاحبه با موضوعات مختلف قابل مشاهده است.

 

لازم به یادآوری است، صفحه اینستاگرام صندوق بازنشستگی کشوری (cspfnews) هر جلسه، میزبان یک متخصص و کارشناس در حوزه سلامت، سبک زندگی، مدیریت اقتصادی و مسائل بازنشستگی و ... است. بازنشستگان محترم می توانند با دنبال کردن این صفحه در اینستاگرام، این برنامه ها را به طور زنده ملاحظه و سوالات خود را با کارشناسان مدعو در میان بگذارند.
 
۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۱,۲۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید